Personel Sağlık Personeli Haberleri Sağlık Personel Sağlıkçılar

Diş Protez Teknisyenleri ve Teknikerleri Haklarını Arıyor

Diş Protez Teknisyenleri ve Teknikerleri Haklarını Arıyor

Yapılan alımlarda alım yapılan en az bölümlerden biri diş protez teknolojileri bölümdür. Bu yüzden gençler seslerini yetkililere duyurabilmek için günlerdir Twitter’da gündem oluşturmaktadırlar.

Maalesef çok sayıda tekniker ve teknisyenin iş bulabilme olanağı oldukça düşüktür. 2017 alımlarında 7 teknisyen – 38 tekniker alınmıştır.

Oysa binlerce mezunu olan bu bölüm, bende bu bölümün mezunlarından biriyim iş imkanlarımızı arttırabilmek adına siz değerli yetkililere ön görülerimi bildirmek istiyorum.

Özel Şirketlere Teslim Ediliyor

Doğu Anadolu Bölgesi başta olmak üzere Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezlerinde hastane bünyesindeki laboratuvarlar özel şirketlere teslim ediliyor. Birçok Ağız Ve Diş Sağlığı Merkezinin, Üniversite Hastanelerinin ve Özel İhale Laboratuvarlarının diplomasız eleman çalıştırdığı söylenebilir.

Bizler gerek sağlık meslek lisesinden gerek üniversitelerden en az 2 yıllık eğitimi alıp mezun oluyoruz ama nereye başvuru yaparsak diplomasız elemanların çalıştığını görüyor, kabul edilmiyoruz. Diplomasız elemanların sağlık açısından gerekli bilgiye sahip olmadıkları için hiçbir hakları olmamasına rağmen ağız içi uygulama yaparak özellikle hastaları tehlikeye atmaktadırlar.

Üstelik uyumlu, uyumsuz demeden,sıradan işler yaptıkları için malzeme israfı hat safhadadır. Binlerce mezunumuz bulunduğu halde emekliliği gelmiş çalışanlar emekli olmamakta ve önümüzü kapatmaktadır. Sizlerden ricamız diplomasız elemanları ve emeklilik yaşı gelmiş olan memurları tespit edip gerekli alımların yapılmasını sağlamanız.
Diş Protez Mücadele Platformu
Alıntıdır.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
  1. Ergün dedi ki:

    Diş protez bölümü mezunları atama bekliyor unutulan bölüm olmak istemiyoruz artık bizim yerimiz adsmler..

  2. Faruk dedi ki:

    84 puanla atanamıyorum varın siz diğer arkadaşlarımızı düşünün!!!!

  3. king dedi ki:

    Bizim işimiz sanat işi bu iş okuyarak olunmuyor okuyun diş hekimi olun siz daha mesleğin en kolay en basit işi olan olçu fokmeyi dahi bilmiyorsunuz adam sizi babasının hayrınamı işe alıp bide maaş bağlıcal bence bu sektoru okumayın bu yazıyı çoğu teknisyen okudu artık iş bulmanız 2 kat dahada zorlaştı gerisini siz düşünün artık hiç okumayın… Bu saatten sonra hiç okumayın bu sektoru

BİR YORUM YAZ
Inline
Inline