Personel Sağlık Personeli Haberleri Sağlık Personel Sağlıkçılar

Hastane Bilgi İşlem Personeline Kadro Yok

Taşerona dair kanunda yer alan madde gereğince hastanelerde görev yapan bilgi işlem personelleri kadroya geçişi mümkün olmayacak.

Taşeron İşçilerin Kadroya Geçişleri Başladı

Hastane bilgi işlem personeline kadro verilecek mi? Her kurumda olduğu gibi Sağlık Bakanlığı’da taşeron personellerin kadroya geçişi için çalışmalara ve başvuruları almaya başladı. Bu çalışmalar ortalama 3 ay civarında sürecektir.

Hastane Bilgi İşlem Personeline Kadro Yok

Hastanelerde görev yapmakta olan bilgi işlem personelleri bu kadrodan faydalanamayacaklar. Bunun sebebi ise 696 KHK’nın 83. maddesinde yer alan bir hükümden dolayıdır.

Bu 83. maddede ise şu hüküm yer almaktadır;

‘Hizmet alım sözleşmesi kapsamında niteliği birbirinden farklı hizmet türlerinin bulunması halinde personel çalıştırılmasına dayalı olup olmama yönünden yapılacak değerlendirme her hizmet türü için ayrı ayrı yapılır. Danışmanlık hizmetleri, hastane bilgi yönetim sistemi hizmetleri ve çağrı merkezi hizmetlerine ilişkin alımlar personel çalıştırılmasına dayalı hizmet alımı olarak kabul edilmez.’

Bu hüküm sebebi ile hastane bilgi yönetim sistemi hizmetleri adı altında görev yapmakta olan personeller kadroya geçemeyecekler.

Hastanelerde 7/24 kesintisiz verilen sağlık hizmetinin bir parçası olan bilgi işlem personeli kadroya geçemeyecekler.

Ortalama 4 Bin Bilgi İşlem Personeli

Ortalama 4 bin hastane bilgi işlem personelinin bu kadro düzenlemesi ve geçişinden faydalanamayacağı belirtiliyor. Umarız 7/24 hizmet veren bilgi işlem personeli arkadaşlarımızda en kısa sürede bu kadro sürecinden fayda sağlayabilirler.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Inline
Inline