Personel Sağlık Personeli Haberleri Sağlık Personel Sağlıkçılar

Sağlık Bakanlığı 2018 Yılında 55 Bin Personel Alımı Yapacak

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, yaklaşık 55 bin sağlık personeli alacağız açıklaması yaptı.

Sağlık Personeli Sayımızı Arttırmak İstiyoruz

Sağlık Bakanlığı 2018 Yılında 55 Bin Personel Alımı Yapacak. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan; Yoğun bakım hasta yatak sayımızı arttırmaya devam edeceğiz. Sağlık personeli sayımızı da arttırmak istiyoruz açıklamaları yaptı.

27 Bin Hemşire, Ebe ve Sağlık Personeli Alımı Olacak

Sağlık Bakanı, 27 bin hemşire, ebe ve sağlık personeli alımı yapacaklarını açıkladı. Bu habere göre 2018 yılında alınacak olan personel sağlık sayısının ağırlığı hemşire ve ebe olacak. Ancak tam olarak sayılar netleşmedi. Ancak tüm branşlar hakkaniyetli bir sayıda eşit dağılım bekliyor. Bu sayılar önümüzdeki günlerde netleşecek.

Her Yıl 9 Bin Civarı Doktor Alımı Oluyor

Her sene ortalama 9 bin civarı doktor alımı yapılıyor. 27 bin sağlık personeli alımı, 9 bin doktor alımı ile birlikte alacağımız sayı ortalama 36 bin civarında olacak.

2017 Yılından Kalan 10 Bin Kadro Hakkımız Var

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan; 2017 Yılında 10 bin işçi alımı yapacaklarını ancak taşeron sistemi kalktığı için bu 10 bin kişilik alımın yapılamadığını ifade etti.

2017 Yılından kalan 10 bin işçi kadrosu 2018 yılına aktarılacak.

Muhtemelen alınacak olan 2017 yılından kalan 10 bin işçi kadrosu sürücüler, hastanede çalışan şirket elemanları şeklinde olacaktır.

10 bin kişilik alım ile birlikte toplam sayı 46 bin civarına ulaşıyor.

2018 Yılı İçinde 9 Bin İşçi Kadro Hakkımız Var

2018 yılı içinde 9 bin işçi kadrosu hakkımız var, açıklamalarında bulunan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, bu alım içinde değerlendirilecek olan 9 bin işçi kadrosunu sürücüler, hastanede görev yapan personeller şeklinde yapacaktır.

Kısaca özetleyecek olursak, Sağlık Bakanlığı 2018 yılı içerisinde sağlık personeli ataması için verimli bir yıl olması için çalışacak.

Toplam 55 Bin Sağlık Personeli

Maddeler halinde açıklayacak olursak,

 • 27 bin hemşire, ebe ve sağlık personeli ataması
 • 9 bin civarı doktor ataması
 • 10 bin işçi kadrosu (2017 yılından kalma)
 • 9 bin işçi kadrosu

bu şekilde 55 bin sağlık personelini işe kavuşturacak olan Sağlık Bakanlığı’na teşekkür eder, sayıların adaletli ve doğru dağılımını temenni ederiz.

Sizlerde sesinizi duyurmak için yorum kısmını kullanabilirsiniz. Atama zamanında detaylı puan ve branşa göre editörlerimiz tercihler için yardımcı olacaklardır.

Tüm son dakika sağlık personeli haberlerini, atama ve alım haberlerini anlık öğrenmek için Facebook sayfamızı beğenip, takip edebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. onur61 dedi ki:

  Bakan en son 20 bin sağlıkçı dememiş miydi?

 2. KubrATT dedi ki:

  İnşallah denildiği gibi 55 bin alım olur. Artık güveneceğimiz kimse kalmadı.

 3. Ibrahim dedi ki:

  Taşerona kadro vererek tıbbi sekreterleri mağdur ettiniz umarım en 1500 alım yaparak bu magduriyeti bir nebze olsun hafifletir! !

 4. Tuba dedi ki:

  Eczane Hizmetleri mezunları olarak 2017 de hic alim olmadi. Brans siralamamiz ve puanlarimiz gayet iyi olmasina ragmen hala daha atanamayip sıkıntı yaşıyoruz. Bizlerde emeklerimizin karşılığı almak istiyoruz. Medi sağlık olarak sizlerin bolumumuzu dile getirmenizi rica ediyoruz…

 5. Şükran dedi ki:

  8 aydır her ay ertele ertele hal bırakmadınız! Sağlık mezunları hiçbir sene bu kadar mağdur olmamıştı. 82-83 puanlarla Tıbbi sekreterler atama beklıyor, yazık ettiniz gençlere!!

BİR YORUM YAZ
Inline
Inline