Personel Sağlık Personeli Haberleri Sağlık Personel Sağlıkçılar

Sağlık Bakanlığı 27 bin Personel Alımı Yapacak | Sağlık Bakanı Açıkladı.

Sağlık Bakanlığı 27 bin Personel Alımı Yapacak | Sağlık Bakanı Açıkladı.

27 bin Sağlık Personeli Alınacak

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan  sağlık personeli alımı hakkında detaylı bilgiler verdi. TBMM’de Sağlık Bakanlığı bütçe planlamaları görüşmesinde konuşan Bakan Demircan, 2018 yılında 36 bin sağlık personeli alımı yapılacağını ifade etti. Bunun yanı sıra sağlık bakanlığı 27 bin personel alımı yapacağını da ekledi. Bu kadronun doktor , ebe , hemşire ve diğer sağlık personellerini içerdiğini söyledi.

 Bütçe görüşmeleri TBMM Genel Kurulunda sürerken Sağlık Bakanı Ahmet Demircan bütçe sunuş konuşması için kürsüye çıktığında müjdeli haberi verdi. Kürsüde sağlık sisteminde bugüne kadar yapılan faaliyetler, güncel durum ve 2018 yılı hedefleri hakkında bilgiler verirken sağlık bakanlığı 27 bin personel alımı hakkında önemli bir açıklama yaptı.

KPSS 2017/5 ataması kapsamında 12 bin 380 personelin yerleştiğini, bunlarda 11 bin 233’ünün atamasının yapıldığını belirtti. Geriye kalan 1147 kişinin güvenlik soruşturmasının ise devam ettiğini belirtti. Bu sürecin olumlu bir şekilde hızlanmasını kendilerinin de istediğini dile getirdi.

Sağlık Bakanlığı 27 Bin Hemşire – Ebe – Diğer sağlık personeli alacak

Konuşmasının sonlarına doğru atama konusunda konuşan Bakan, yaklaşık olarak 36 bin personel alımı yapılacağını belirtti. Bu kadronun 9 bin kadarı Doktor kadrosu olarak açıklanacak. Geriye kalan 27 bin sağlık personeli alınacak. Bu kadronun içinde ise ebe,hemşire ve diğer sağlık personelleri yer alıyor.

Sağlık Bakanlığı 27 bin personel alımı ne zaman olacak?

Henüz net tarih ve sayı açıklamasının erken olacağını belirten Bakan 2018 yılı başlarında bu atamaların başlayacağının da müjdesini verdi.

Sağlık Bakanlığı 2018 personel Alımı

Sonuç olarak 36 bin açıklanmış kadro henüz tam olarak kesinleşmese de Sağlık Bakanı verdiği bu bilgilerle atama bekleyen sağlıkçıların yüreğine bir nebze de olsa su dökmüş oldu.

Yorumlarda düşüncelerinizi belirterek konunun güncellenmesinde yardımcı olabilirsiniz. Sizlerin yorumları bizim için değerlidir.

Detayları ve atama haberlerini takip etmek için Facebook sayfamızı beğenmeyi unutmayınız. 

Kaynak: Medisaglik.net / Güncel

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Inline
Inline