Personel Sağlık Personeli Haberleri Sağlık Personel Sağlıkçılar

Sağlık Bakanlığı 36 Bin Personel Alınacak

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan TBMM ‘de Sağlık Bakanlığı bütçe görüşmelerinde konuşma yaptı. 2018 yılında 36 bin sağlık personeli alınacağını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı 36 Bin Personel Alınacak

Sağlık Bakanlığı 36 Bin Personel Alınacak

2018 Sağlık Bakanlığı bütçe görüşmelerine TBMM’de başlandı. Kürsüye çıkan Sağlık Bakanı Ahmet Demircan sunuş konuşmasını yapmaya başladı. Sağlık alanında yapılan faaliyetler, yapılacaklar faaliyetler, gelişmeler, güncel durum, 2018 hedefleri hakkında açıklamalar yaptı. Sağlık Bakanlığı 36 Bin Personel Alınacak haberleri hakkında da açıklama yaptı.

Sağlık Bakanlığı 2017/5 Ataması Hakkında Konuştu

2017/5 ataması ile 12 bin 380 personelin atandığını belirten Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, 11 bin 233 sağlık personelinin yerleştiğini açıkladı. Atama için bekleyen 1147 kişinin güvenlik soruşturmasının halen devam ettiğini belirten Ahmet Demircan, bu güvenlik soruşturmasının da biran önce sonuçlanmasını kendilerinin de istediğini belirtti. Ancak tam atamanın bitme tarihini kestiremediğini söyleyen Sağlık Bakanı Ahmet Demircan soruşturmaların kısa sürede biteceğini belirtti.

Sağlık Personeli Alımı Yapılacağından Bahsedildi

Sağlık Personeli Alımı hakkında da açıklamalar yapan Ahmet Demircan, 2018 yılında 9 bin doktor alacağını belirtti. 27 Bin hemşire ve ebe alacağız diyen Sağlık Bakanı Ahmet Demircan Atama bekleyen sağlık personeli bir hayli mutlu etti. Toplamda Sağlık Bakanlığı 36 Bin Personel Alımı yapacak.

Sadece Hemşire ve Ebe Mi Alınacak?

Konuşmasında hemşire ve ebe alacağız diyen Bakan Demircan, diğer branşlar hakkında bir açıklama yapmadı. Ancak sadece hemşire ve ebe alımı olmayacaktır. Ancak bu konuşmadan çıkarılacağı üzere alımın ağırlığının hemşire ve ebe üstüne olacağı görülüyor. Hemşire ve ebe atamaları haricinde atama bekleyen bir çok branşın da ataması olacaktır. Umarız her bölüm hak ettiği kadar atama sayısını alır. Detaylar netleştikçe yayınlayacağız, takip etmeyi unutmayınız.

Tüm detayları ve atama haberlerini takip etmek için FACEBOOK SAYFAMIZI takip etmeyi unutmayınız.

Yorumlarda düşüncelerinizi belirterek konunun güncellenmesinde yardımcı olabilirsiniz. Sizlerin yorumları bizim için değerlidir.

www.medisaglik.net / Medi Sağlık / Güncel

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Inline
Inline