Personel Sağlık Personeli Haberleri Sağlık Personel Sağlıkçılar

Apandisit Nedir, Belirtileri Nelerdir?

Apandisit nedir belirtileri nelerdir hakkındaki makalemizi yayımladık.

Apandisit Nedir, Belirtileri Nelerdir?

Apandisit Nedir, Belirtileri Nelerdir?

Apandisit, kör bağırsak üzerinde bulunan apandis isimli özel bir oluşumun iltihaplanması ile oluşan hastalıktır ve şiddetli ağrı ile de seyretmektedir. Kısa süre içerisinde müdahale edilmesi gereken ve ciddi enfeksiyon kategorileri arasındadır. Bu iltihabın ilerlemesi ve dikkate alınmaması ile birlikte apandisin patlama riski bulunmaktadır ve apandis patlaması hayati bir tehlike oluşturmaktadır.

Cerrahi Müdahale Gereklidir

İnce bağırsak ile kalın barsağın birleştiği yerin alt kısmında bulunan  ve yaklaşık olarak 10 cm olan bağırsak parçası olan apandis olarak adlandırılmaktadır. 10 ile 30 yaşları arasında oldukça fazla görülmektedir. Belirtileri arasında karın ağrısı, kusmaateşkabızlık ve şişme gibi belirtiler görülmektedir. Apandisit tedavisi için mutlaka hastanede cerrahi müdahale gerekmektedir.


Uyarı!: medisaglik.net’de barınan yazı, haber, makale, video, fotoğraf, görsel, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir veya yitirebilir. medisaglik.net’da yer alan bu bilgiler kesinlikle ve hiçbir zaman hekim muayenesinin yerini alamaz,  hekim muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz kullanıldığı takdirde sorumluluk kullanan kişiye ait olup, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi ve süreci için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde, makalelerde, görsellerde, videolarda, fotoğraflarda, yazılarda yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana veya hekime danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler ve sorunlar oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir, yeni bir hastalık ortaya çıkabilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzmana veya bir uzman hekime danışınız. medisaglik.net, uzman bir hekime danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan, hastalıklardan, sorunlardan kesinlikle sorumlu tutulamaz. medisaglik.net’u ziyaret eden, takip eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları ve açıklamaları kesinlikle kabul etmiş sayılacaktır.

Kaynak: Medi Sağlık

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Inline
Inline