Personel Sağlık Personeli Haberleri Sağlık Personel Sağlıkçılar

Bebeklerde Kulak Kaşıntısı Neden Olur?

Bebeklerde kulak kaşıntısının sebebini makalemizde yayımladık.

Bebeklerde Kulak Kaşıntısı Neden Olur?

Bebeklerin kulaklarının kaşıntısının sebebi

Bebekler, dertlerini ağlayarak dile getirirler. Ancak dertlerinin kaynağını tam olarak belirtemezler. Bu derdi bulmak annelerin ve doktorların görevidir. Eğer çocuğunuz sürekli ağlıyorsa belki de sebebi kulak kaşıntısı. Eğer elini sürekli kulağına götürmeye çalışıyorsa belki de kulakları kaşınıyordur. Her ne  kadar kulak kaşıntısı büyük bir rahatsızlık olmasa da göz ardı edilmemesi gerekir. Kulak kaşıntısının birçok sebebi olabilir. Bunların başında diş çıkarma, alerji ve kulak enfeksiyonu gelir. Her ne kadar diş ile kulak birbirinden alakasız gibi görünse de sinirlerin konumu itibari ile bebeğin diş etinden gelen ağrının kulağından geldiğini sanmasıdır.

Banyo yaparken dikkat

Banyo yaptıktan sonra bebeklerin kulaklarında kir veya şampuan kalabilir. Bunlar da doğal olarak kulak kaşıntısına sebebiyet verebilir. Bu yüzden banyo yaparken dikkatli davranmak gerekir ve mümkünse şampuandan uzak durulması gerekir. Kulak kaşıntısının bir diğer sebebi de dış kulak yolu iltihabıdır. Özellikle banyo sırasında kulak yoluna su kaçması sonucunda dış kulak yolu iltihaplanabilir. Dış kulak iltihabının belirtileri kulakta sarılık, kızarıklı pullanma, döküntü, sulu ve kokulu bir akıntıdır. En son olarak kulak kaşıntısının diğer sebepleri egzema ve alerji olabilir. Bebeklerde egzema sık görülür ve bunun neticesinde kulak kaşıntısı olabilir. Bebeğin beslenmesine çok önem vermelisiniz. Doktora danışmadan kesinlikle kendinize göre beslenme programı yapmayın.


Uyarı!: medisaglik.net’de barınan yazı, haber, makale, video, fotoğraf, görsel, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir veya yitirebilir. medisaglik.net’da yer alan bu bilgiler kesinlikle ve hiçbir zaman hekim muayenesinin yerini alamaz,  hekim muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz kullanıldığı takdirde sorumluluk kullanan kişiye ait olup, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi ve süreci için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde, makalelerde, görsellerde, videolarda, fotoğraflarda, yazılarda yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana veya hekime danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler ve sorunlar oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir, yeni bir hastalık ortaya çıkabilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzmana veya bir uzman hekime danışınız. medisaglik.net, uzman bir hekime danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan, hastalıklardan, sorunlardan kesinlikle sorumlu tutulamaz. medisaglik.net’u ziyaret eden, takip eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları ve açıklamaları kesinlikle kabul etmiş sayılacaktır.

Kaynak: Medi Sağlık
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Inline
Inline