Personel Sağlık Personeli Haberleri Sağlık Personel Sağlıkçılar

Guatr Belirtileri Nelerdir, Neden Olur?

Guatr belirtileri ve nedenleri ile ilgili makalemizi yayımladık.

Guatr Belirtileri Nelerdir, Neden Olur?

Guatr Belirtileri Nelerdir, Neden Olur?

Guatr tiroid bezine bağı olarak gelişen ve tanımlanan bir hastalıktır. Tiroid bezi adem elmasının altında olan ve bir kelebeğe benzeyen bezdir. Tiroid bezi normalin üstünde büyürse kişi Guatr hastası demektir. Genel olarak ağrı belirtisi olmayan bu hastalık aşırı büyümüş ise yutkunmada problemler oluşabilmekte ve beraberinde öksürük belirtisini getirmektedir.

Bir Çok Sebebi Var

Guatr birçok sebebe bağlı olarak gelişebilmektedir ancak en önemli etken iyot eksikliğinde gelişmektedir. Eğer kişinin iyot eksikliği problemi mevcutsa diyetinin düzenlenmesi ve ona göre hareket etmesi sağlanarak guatr hastalığının durdurulması sağlanmaktadır.

Zor Belirti Veren Bir Hastalık

Günümüzde birçok Guatr hastası, henüz hastalığının farkında değildir. Çünkü bu hastalık çok zor belirti vermektedir. Bu nedenle mutlaka düzenli olarak sağlık kontrollerinizi yaptırmanız gerekmektedir.


Uyarı!: medisaglik.net’de barınan yazı, haber, makale, video, fotoğraf, görsel, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir veya yitirebilir. medisaglik.net’da yer alan bu bilgiler kesinlikle ve hiçbir zaman hekim muayenesinin yerini alamaz,  hekim muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz kullanıldığı takdirde sorumluluk kullanan kişiye ait olup, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi ve süreci için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde, makalelerde, görsellerde, videolarda, fotoğraflarda, yazılarda yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana veya hekime danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler ve sorunlar oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir, yeni bir hastalık ortaya çıkabilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzmana veya bir uzman hekime danışınız. medisaglik.net, uzman bir hekime danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan, hastalıklardan, sorunlardan kesinlikle sorumlu tutulamaz. medisaglik.net’u ziyaret eden, takip eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları ve açıklamaları kesinlikle kabul etmiş sayılacaktır.

Kaynak: Medi Sağlık

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Inline
Inline