Personel Sağlık Personeli Haberleri Sağlık Personel Sağlıkçılar

Kalp Krizi Nedir, Neden Olur, Belirtileri Nelerdir?

Kalp Krizi Nedir, Neden Olur, Belirtileri ile ilgili makalemizi yayınladık.

Kalp Krizi Nedir, Neden Olur, Belirtileri Nelerdir?

Kalp Krizi Nedir, Neden Olur, Belirtileri ile ilgili makalemizi yayınladık.

 

Kalp Krizi Nedir, Kriz anında neler yapmam gerekir?

Kalp krizi günlük yaşamda gerek başımıza gerekse yanımızdaki birçok insanın başına gelebilecek oldukça ciddi durumlardan birisidir. Bu tür durumlarda kişi genelde bilincini bir süre sonra kaybeder ve kendinde olmaz. Bu nedenle etrafındakilere büyük iş düşmekte ve etrafındakiler tarafından hızlı ve acil bir şekilde ilk müdahale yapılmalı ve 112 acil servis ekipleri aranmaktadır.

Acil servis ekipleri hastanın bulunduğu yere gelene kadar hastanın rahat nefes alması sağlanır ve kıyafetleri çıkartılır. Böylece kişi daha rahat nefes alıp verecektir. 112 acil servisleri yardım çağrısı üzerine en geç 5-6 dakika içerisinde bölgede olacaklardır. Bölgeye ulaşan ekipler kişinin kalbinin durumuna göre bir takım işlemler yapmalı ve kişinin kalbi durmuş ise de çalıştırmak için uzun uğraşlarda bulunmalıdırlar.

Kalp Krizi Neden Olur, Neler Kalp Krizine Yol Açar?

Bu tür kalp krizi durumlarının başlıca sebepleri arasında sigara, alkol ve uyuşturucu kullanımı bulunmaktadır. Bu nedenle bu tür alışkanlığı olanlar oldukça hızlı bir şekilde bırakmalı eğer tek bırakılamıyorsa da profesyonel destek almak için hastanelere başvurması gerekmektedir.

Kalp Krizi Geçiren Birisi Ölmüş Müdür?

Kalp krizi oldukça ciddi bir durum olsa bile, geçiren kişiye kesin öldü gözüyle bakmamak gerekmektedir. Kalp krizi geçiren kişiye yapılması gereken birçok müdahale bulunmaktadır. İlk yardım ve acil tedavi yöntemleri kullanılarak hasta hayata tutunabilir ve geriye kalan hayatını hiçbir sorun olmadan yaşayabilecektir. Ancak kriz anında çok dikkatli olmak ve doğru tedavi yapmak gerekmektedir.


Uyarı!: medisaglik.net’de barınan yazı, haber, makale, video, fotoğraf, görsel, yorum ve tüm tıbbi bilgiler sadece genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler zamanla geçerliliğini kaybedebilir veya yitirebilir. medisaglik.net’da yer alan bu bilgiler kesinlikle ve hiçbir zaman hekim muayenesinin yerini alamaz,  hekim muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz kullanıldığı takdirde sorumluluk kullanan kişiye ait olup, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi ve süreci için değerlendirilemez. Bitki Ansiklopedisinde ve haberlerde, makalelerde, görsellerde, videolarda, fotoğraflarda, yazılarda yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlıdır, uzmana veya hekime danışmadan bilinçsiz kullanımda ilaçlarla etkileşime girerek ciddi yan etkiler ve sorunlar oluşturabilir, başka bir hastalığı tetikleyebilir, yeni bir hastalık ortaya çıkabilir veya bir organınıza zarar verebilir. Sağlığınızla ilgili durumlarda lütfen uzmana veya bir uzman hekime danışınız. medisaglik.net, uzman bir hekime danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan, hastalıklardan, sorunlardan kesinlikle sorumlu tutulamaz. medisaglik.net’u ziyaret eden, takip eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları ve açıklamaları kesinlikle kabul etmiş sayılacaktır.

 

Kaynak: Medi Sağlık

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Inline
Inline