Personel Sağlık Personeli Haberleri Sağlık Personel Sağlıkçılar

Sağlık Personeli, Sağlık Mazeret Tayini Nasıl İster?

Sağlık personeli sağlık mazeretine bağlı tayin isteyebilir. Bu konu ile ilgili yazımızı hazırladık.

Sağlık Personeli, Sağlık Mazeret Tayini Nasıl İster?

Sağlık Mazeret Tayini Nasıl İstenir?

Kimler Sağlık Mazeret Tayini ‘ne Bağlıdır?

  • Kendisi
  • Eşi
  • Annesi
  • Babası
  • Çocukları
  • Vasi tayin edildiği kardeşi

Kısaca birinci derece yakınları için sağlık personeli sağlık mazeret tayini başvurusunu sağlık mazereti dilekçesi hazırlayarak yapabilir.

Sağlık Personelinin Sağlık Mazereti Tayini İçin Gerekli Olan Belge Nedir?

Sağlık durumunun görev yaptığı yerde tehlikeye girmesi halinde veya yer değişikliği yapılmaması halinde, sağlık durumun tehlikeye gireceğini belirten, üniversite hastaneleri yada Sağlık Bakanlığı Eğitim ve Araştırma Hastanelerinden alınacak sağlık kurulu raporu ile belgelendirilmesi halinde tedavinin yapılabileceği bir ile veya sağlık durumunun olumsuz etkilenmeyeceği bir ile “Sağlık Bakanlığı Sağlık Mazereti Değerlendirme Komisyonu” kararı ile atanır.

Komisyon Farklı Sağlık Kurumundan Rapor İsteyebilir Mi?

Sağlık Bakanlığı Sağlık Mazereti Değerlendirme Komisyonu” gerekli gördüğü durumlarda başka sağlık kurumlarından raporun uygunluğunu tespit veya teyit etmek amacı ile tekrar isteyebilir.

Sağlık Mazeretinde Görev Süresi Var Mıdır?

Sağlık mazeretinde 5 (Beş) yıl süre kapsamı vardır. Her yıl ocak ayında bu rapor ilgili kuruma teslim edilmelidir. İlgili kurum ise 15 (on beş) gün içinde bu raporu Sağlık Bakanlığı’na sunmalıdır. Ancak atandığı yerde 5 (beş) yılı tamamlamış olan sağlık personeli rapor sunmasına gerek kalmaz.

* Sağlık Bakanlığı Atama ve Nakil Yönetmeliği, Madde 19

www.medisaglik.net / Medi Sağlık / Mevzuat

 

Bu yazının tüm hakları www.medisaglik.net’e aittir. Açık link verilerek paylaşılabilir, aksi taktirde yasal işlem paylaşılacaktır.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Rojhat dedi ki:

    663 45/a maddesine göre atanan sağlık personeli
    Yani (4+2 çakılı kadro personeli) yararlanabiliyormu
    Sağlık mazeretinden

BİR YORUM YAZ
Inline
Inline