Sağlık Personeli Alımı ve Atama Haberleri

Regl Ağrısına İyi Gelen 6 Yöntem

Regl ağrıları pek çok kadının dramı. O günlerde bu ağrıyla başa çıkabilmeye çalışmak için yapmadığımız şey denemediğimiz yol kalmıyor. İşte bu yöntemlere ekleyebileceğiniz birkaç basit öneri daha.

Regl Ağrısına İyi Gelen 6 Yöntem

Beslenmenizi gözden geçirin

Az yağlı bir diyetin vücudumuzda rahim de dâhil olmak üzere her yerindeki iltihabı azalttığı kanıtlandı. Bu nedenle yağlı yiyeceklerden kaçınmak, kafeinden uzak durmak sizi oldukça rahatlatır. Bunun yerine sakinleştirici bitki çayları içmek, zencefil gibi şifalı bitkilerden yararlanmak çok daha akıllıca olacaktır.

Akupunktur, bu acıdan kurtulmanın daha az acılı bir yoludur

Akupunktur gibi bütün bir vücuda yararı olan uygulamaların regl sancıları üzerinde ciddi etkileri var. Birçok kadın akupunktur ile regl sancılarının hafiflediğini söylüyor. Tabii ki bu eğitimli bir uzman tarafından uygulanmalı.

Isıtıcı pedler hayat kurtarır

Karnınıza koyacağınız sıcak bir ped, karın bölgesindeki iltihaplanmayı azaltır ve kan dolaşımını artırmaya yardımcı olur. Hatta bu pedleri regl sırasında çektiğiniz sırt ve bel ağrıları için de kullanabilirsiniz.

Sakin olun

Regl dönemi zaten hormonal olarak stresli bir zamandır. Üzerine bir de aşırı kanamanın stresini eklemeyin. Unutmayın ki yoğun kanama, kadınlar arasında yaygın bir şikâyettir. Yani yalnız değilsiniz. Bu sebeple ağrıya yoğunlaşmak yerine onunla nasıl başa çıkabileceğinizin yollarını deneyin ve sakin kalmaya çalışın.

Susuz kalmayın

Susuz kalmanın kadınların regl yoğunluğunu artırdığı görülmüştür. Bu nedenle zaten birçok şeyle başa çıkmaya çalışan vücudunuza bir de susuzluk yükünü eklemeyin. Elinizden geldiğince bol su içmeye çalışın.

Bol bol uyuyun

Ağrıdan uyuyamıyor olabilirsiniz. Bu nedenle geceleri çektiğiniz uykusuzluğu gündüz saatlerinde dinlenerek gidermeye çalışın. Uyku sırasında regl yoğunluğunuz azalır. Bu da sizi bir nebze olsa da rahatlatacaktır.

Kaynak: hürriyet.com.tr

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Inline
Inline