Personel Sağlık Personeli Haberleri Sağlık Personel Sağlıkçılar

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Saldırıya Uğradı

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Saldırıya Uğradı

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinde görev yapan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktor Tuba Çıkmaz, görevi başında hasta yakınlarının saldırısına uğrayarak darp edildi.

Doktor Hanım Kötü Durumdaydı

Edirne Tabip Odası Başkanı Ertuğrul Tanrıkulu ve Edirne Belediye Başkan Yardımcısı, gazetecilere yaptığı açıklamalarda Doktor Tuba Çıkmaz’ın hasta yakınları tarafından görevdeyken darp edilmesinin üzüntü verici olduğu ifade ettiler. Yıllardır personel sağlık personeli olan çalışanlara olan sağlıkta şiddet olaylarını konuştuklarını ifade etti. Çok üzgün olduklarını ifade eden Tanrıkulu,  1. Murat Devlet Hastanesinde gerçekleşen darp olayı için olay yerine gittiklerinde doktor hanımın kötü durumda olduğunu, ciddi travma yaşadığını açıkladı.

Sağlık personeline şiddetin son bulması gerektiğini söyleyen Ertuğrul Tanrıkulu, Doktor Tuba Çıkmaz’ın tedavisinin hastanede devam ettiğini açıkladı.7

Sağlık Personeline Şiddetin Son Bulması Gerekiyor

Edirne Tabip Odası Yönetim Kurulu Üyesi ve Aile Hekimi olan Doktor Özlem Önal, böyle bir olayın kabul edilemez olduğunu, yetkili makamların sağlık personellerine yönelik şiddetin çözüm bulması gerektiğini ifade etti.

Edirne Valisi Günay Özdemir de Doktor Tuba Çıkmaz’ı Hastanede ziyaret etti.

Olayla ilgili gerekli şikayetin yapıldığı ve soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Inline
Inline